تارخ انتشار: شنبه 3 بهمن 1394 - 09:24
کد خبر : 8007
1,471 بازدید

گفتگو با "سوگل طهماسبی" برنده جایزه اول زن در جشنواره عمار و بازیگر سریال کیمیا:

منتقدان به جای نقد کیمیا با سریال همزادپنداری کنند/ جشنواره عمار جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است

طهماسبی گفت:جایزه اول بازیگری زن در ششمین جشنواره عمار را در فیلم “هنگامه” را کسب نمودم، جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است

منتقدان به جای نقد کیمیا با سریال همزادپنداری کنند/ جشنواره عمار جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است

به گزارش نگارانه؛ “طهماسبی گفت:جایزه اول بازیگری زن در ششمین جشنواره عمار را در فیلم “هنگامه” را کسب نمودم، جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است.” این بخشی از سخنان س.گل طهماسبی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است که در ذیل شرح مصاحبه با ایشان را می خوانید:

خودتون را معرفی کنید و بفرمایید اولین جرقه بازیگری شما از چه زمانی زده شد؟

سوگل طهماسبی متولد سال 64 هستم . دانشگاه گرافیک خواندم و تدوین هم خواندم که انصراف دادم. از 8 سالگی تقریبا تئاتر و بازیگری را شروع کردم تا به امروز نیز ادامه دارد.

درباره نقش تان در سریال کیمیا توضیح دهید؟

شخصیتی که من در کیمیا بازی می کنم ،شخصیتی است به اسم نرگس که صمیمی ترین دوست کیمیاست و تقریبا از 16-17 تا 50 سالگی این شخصیت را در داستان می بینیم که شنبه 25 دی وارد فاز 3 شد. یک دختر انقلابی که در خانواده مذهبی بزرگ شد با یک سری عقاید خاص و در پروسه ای که می بینیم روند بزرگ شدن این دختر را تا ازدواجش و بچه دار شدنش و تا میانسالی اش را در داستان می بینیم و روی شخصیت کیمیا خیلی تاثیر گذار بوده است. خیلی از اتفاقات زندگی کیمیا به کمک نرگس را می بینیم و در داستان رقم میخورد.

چقدر سریال کیمیا توانسته جایگاه خودش را بین مخاطبان پیدا کند؟

خیلی، خدا راشکر مردم دوست دارند ، من بازخورد مردم را که بیرون می بینم ، مردم سریال کیمیا را دوست دارند و با سریال ارتباط برقرار کردند و اینکه به هر حال هر کاری یک ضعف هایی برای خودش دارد ولی خدا رو شکر می کنم که کیمیا اینقدر نقاط مثبتی دارد، نقاط قوتی دارد که حالا بیشتر جایگاه مثبت پیدا کرده تا اینکه منفی باشد.

بهترین خاطره تون در جریان فیلم برداری سریال کیمیا را بفرمایید؟

بهترین خاطره که در واقع میتوانم بگویم که سراسر سریال کیمیا،خاطره شیرین بوده و من هیچ خاطره تلخی واقعا در ذهنم نیست و اینقدر گروه حرفه ای بودند،اینقدر با هم دوست بودند، اینقدر من و مهراوه شریفی نیا با هم دوست و رفیقیم که از صبح که می رفتیم سر صحنه همش خاطره خوب بود تا شب. سراسر کار خوبی بود و هیچ منفی یادم نمیاد. اگر بپرسند بهترین خاطره چیست، می گویم کل سریال بهترین خاطره زندگی من بوده و من نمی توانم بگویم فلان روز فلان اتفاق افتاد. کلا سراسر برای من خاطره بود.

با توجه به اینکه این سریال 3 فصل دارد و قبل انقلاب بوده و بعد هم 8 سال دفاع مقدس و الان هم فصل سوم شروع شده و مردم به این بخش انقلابش یک سری نقدهایی بهش وارد بود که بهتر از این باید صحنه های انقلاب به تصویر کشیده می شد،مخصوصا واقعه خرمشهر. نظر شما به عنوان یک بازیگر که حالا خودتون در این سریال هستید چیست؟

از اینکه بخواهیم این صحنه را بهتر به نمایش بکشیم یا عینا بخواهیم کل مستندش را بازسازی کنیم، قطعا نمی شود. واقعا چنین امکانی وجود ندارد. بخاطر اینکه ما نه برای این کار شهرکی داریم ،ما شهرکی داریم برای دهه 20-30 که سریال شهرزاد در آنجا کار شده ولی برای تهران دهه 50 واقعا هیچ شهرک و هیچ امکاناتی نداریم که بخواهیم یک صحنه ای را عینا مستندش را بازسازی کنیم. پس این امکان وجود ندارد و اگر نقصی در پردازش به این داستان وجود دارد ، به نبود امکانات برمی گردد، نه اینکه کارگردان ما توانایی این کار را نداشته باشد، نه اینکه نویسنده ما خوب ننوشته باشد. به امکاناتی که وجود دارد و ما نمیتوانیم دهه پنجاه را بازسازی کنیم برمی گردد چون امکانات محدود است، هیچ خیابانی نداریم که اتفاق در آن رخ داده شود. تا آنجایی که در توان بوده و امکانات وجود داشته،به واقعیت نزدیک بوده و به نظر من هم قابل باور بوده مخصوصا بخش جنگ ما، مخصوصا بخش خرمشهرو… واقعا زحمت کشیدند. واقعا 6 ماه انرژی گذاشتند، خیابانها را تخلیه کردند، پل خرمشهر را بستند و اتفاقاتی که در حد امکانات خودشان بوده و واقعا به نظر من به صحنه کشیدن این جور اتفاقات تاریخی کار آسانی نیست که به این راحتی بخواهیم از دور بشینیم و قضاوت کنیم. به نظر من به جای اینکه بخواهیم قضاوت کنیم که بگوییم خوب بود یا بد، بیشتر باهاش همزاد پنداری کنیم . کاشکی یاد بگیریم به هر مسئله ای این مدلی نگاه کنیم.

کدام نقش تان را در این چند ساله که هم کار تئاتر می کنید و هم کار بازیگری می کنید، بیشتر دوست دارید؟

مسلما نقش نرگس در سریال کیمیا را از همه کارهایی که تا حالا بازی کردم،بیشتر دوست دارم.

واقعا خیلی توانستید خودتون باهاش ارتباط برقرار کنید؟

بله، خیلی زیاد. بخاطر اینکه دو سال من با آن شخصیت زندگی کردم. از 15-16 سالگی تا 47 سالگی با این شخصیت زندگی کردم و با آن شخصیت بزرگ شدم بخاطر همین خیلی دوستش دارم و خیلی برای من جایگاه ویژه ای دارد. غیر از آن یک شخصیت دیگه ای بازی کردم به اسم مریم در فیلم چهار سو که مریم شخصیتی بود که واقعا دوستش داشتم و باهاش همزاد پنداری می کردم ولی در اولویت زندگی ام تا به امروز، نرگس جایگاه ویژه ای دارد.

در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هم حضور دارید؟

خیر، بخاطر اینکه متاسفانه ما تا دو ماه پیش تصویر برداری داشتیم و اصلا تایمی که بخواهیم در پروژه دیگری حضور داشته باشیم نداشتیم و بعد از سریال کیمیا فقط یک فیلم برای جشنواره عمار کار کردم که در آنجا جایزه بهترین بازیگری زن را گرفتم.

تا حدودی درباره نقش تان که در جشنواره عمار برگزیده شد ،توضیح بدهید؟

کاری به اسم هنگامه بود که من شخصیت هنگامه را بازی می کردم، زنی بود که شوهرش مدافع حرم بود و باردار است و یک سری اتفاقات در زندگی اش می افتد. در واقع یک روز از زندگی این زن و شوهر را به تصویر کشیده بود که خدا رو شکر جایزه بهترین بازیگری زن را گرفتم و خیلی دیده شد و خیلی داورها نظر مثبتی به این فیلم داشتند و خدا را شاکرم.

نظر تون درباره جشنواره عمار چیست؟ با توجه به اینکه امسال ششمین سالگردش بود.

والله من تا قبل از این اصلا جشنواره عمار کار نداشتم و شرکت نکرده بودم. کاری هم ندیده بودم که بگویم رفتم جشنواره عمار و کار دیدم ولی سر این مسئله واقعا دیدم عوض شد،جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است. اگر واقعا کاری که فیلم نامه اش را دوست داشته باشم، باز هم به بنده پیشنهاد شود، کار می کنم.

صحبت پایانی را بفرمائید؟

از تک تک عوامل کیمیا تشکر می کنم امیدوارم مردم با قضاوت های درستشون خستگی را از تن تک تک هنرمندان این سریال در بیاورند چون واقعا زحمت کشیدند.

اخبار مرتبط

 1. محمد علیزاده مهمان خندوانه شد - 18,952 بازدید
 2. بزرگترین نمایشگاه ” بهشت و جهنم” در استان البرز برگزار شد+عکس - 5,543 بازدید
 3. بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سریال تنهایی لیلا + عکس - 5,188 بازدید
 4. پشت صحنه سریال شهرزاد - 4,912 بازدید
 5. اصحاب هنر و ادبیات از مهمترین عوامل تولید فکر و فرهنگ در یک جامعه است / از راه نویسندگی درآمدی کسب نکردم - 4,749 بازدید
 6. آغاز سریال 100 قسمتی «کیمیا» از مهر + عکس‌های گرجستان - 4,655 بازدید
 7. روایتی هنرمندانه از امام هشتم/ از ˝قدمگاه˝ تا ˝ضامن آهو˝ فرشچیان - 4,537 بازدید
 8. تشییع پیکر مرحوم علی طباطبائی - 4,408 بازدید
 9. اسامی آثار بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم فجر ۳۶ اعلام شد - 4,343 بازدید
 10. سینمای ایران، سینمای هنری نیست/ با وجود مردم، بازیگران مطرح می شوند - 4,276 بازدید
 11. کاریکاتور/از سهل انگاری جناب خوان تا ویزیت دکتر!!؟؟ - 3,871 بازدید
 12. نمایش سنتی پرده خوانی “معرفی جاذبه های تاریخی شهر کرج” برگزار شد+عکس - 3,841 بازدید
 13. نقد و بررسی کتاب “پرنیان” در فرهنگسرای الغدیر شهریار برگزار شد+عکس - 3,772 بازدید
 14. «شاهزاده روم» و «پینوکیو» به بخش خارجی جشنواره نوجوانان رفتند - 3,685 بازدید
 15. شب یلدا بهانه ای برای باهم بودن - 3,593 بازدید
 16. علی طباطبایی بازیگر جوان به سوی خانه‌ ابدی‌ تشییع شد - 3,523 بازدید
 17. نوشتن مانند نقاشی است باید همه پیرامون را به تصویر کشید - 3,498 بازدید
 18. کاریکاتور/13 آبان؛ روز فریاد مرگ بر آمریکا - 3,439 بازدید
 19. نقاشی دیواری، هنر شهرآرایی - 3,422 بازدید
 20. نمي توان بوسيله هنر كسب درآمد كرد/ نويسنده نسبت به كارهايش حكم يك مادر را دارد - 3,409 بازدید
 21. هشت سال دفاع مقدس به روایت تصویر - 3,289 بازدید
 22. ترکیب دستاوردهای معماری مدرن و کیفیت فضایی معماری گذشته - 3,284 بازدید
 23. عکس های دیدنی “قاب تنهایی” هنرمند البرزی - 3,191 بازدید
 24. مریم قهرمانی:امیدوارم روزی برسد که «مذهب» را از «فرهنگ و هنر» تفکیک کنیم/من واقعاً ولنگاری فرهنگی در استان البرز احساس نمی کنم - 3,130 بازدید
 25. عکس های دیدنی طبیعت از قاب دوربین هنرمند البرزی - 3,092 بازدید
 26. وقتی کودکان جنگ در دنیای رسانه را نقاشی می‌کنند! - 3,079 بازدید
 27. جواد رضویان با برنامه ˝سه شو˝ به تلویزیون می‌آید - 3,067 بازدید
 28. استفاده از ترانه «تولدت مبارک» برای همگان رایگان شد - 3,062 بازدید
 29. همه چیز این روزها منا… - 2,895 بازدید
 30. حضور در فیلم محمد رسول الله، رایحه ای که زندگی من را دگرگون کرد/ تاثیر کارفرهنگی خیلی بالاتر از هزاران سخنرانی است - 2,892 بازدید
سانس های سینما پرشین
1 10 الی 12
2 16 الی 18

زیر سقف دودی

کارگردان: پوران درخشنده

سانس های سینما هجرت
1 10:30الی 12:30
2 16 الی 18

زیر سقف دودی

کارگردان: پوران درخشنده

سانس های سینما ساویز
1 11 الی 13
2 15 الی 17

زیر سقف دودی

کارگردان: پوران درخشنده

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغات