تارخ انتشار: شنبه 3 بهمن 1394 - 09:24
کد خبر : 8007
1,666 بازدید

گفتگو با "سوگل طهماسبی" برنده جایزه اول زن در جشنواره عمار و بازیگر سریال کیمیا:

منتقدان به جای نقد کیمیا با سریال همزادپنداری کنند/ جشنواره عمار جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است

طهماسبی گفت:جایزه اول بازیگری زن در ششمین جشنواره عمار را در فیلم “هنگامه” را کسب نمودم، جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است

منتقدان به جای نقد کیمیا با سریال همزادپنداری کنند/ جشنواره عمار جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است

به گزارش نگارانه؛ “طهماسبی گفت:جایزه اول بازیگری زن در ششمین جشنواره عمار را در فیلم “هنگامه” را کسب نمودم، جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است.” این بخشی از سخنان س.گل طهماسبی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است که در ذیل شرح مصاحبه با ایشان را می خوانید:

خودتون را معرفی کنید و بفرمایید اولین جرقه بازیگری شما از چه زمانی زده شد؟

سوگل طهماسبی متولد سال 64 هستم . دانشگاه گرافیک خواندم و تدوین هم خواندم که انصراف دادم. از 8 سالگی تقریبا تئاتر و بازیگری را شروع کردم تا به امروز نیز ادامه دارد.

درباره نقش تان در سریال کیمیا توضیح دهید؟

شخصیتی که من در کیمیا بازی می کنم ،شخصیتی است به اسم نرگس که صمیمی ترین دوست کیمیاست و تقریبا از 16-17 تا 50 سالگی این شخصیت را در داستان می بینیم که شنبه 25 دی وارد فاز 3 شد. یک دختر انقلابی که در خانواده مذهبی بزرگ شد با یک سری عقاید خاص و در پروسه ای که می بینیم روند بزرگ شدن این دختر را تا ازدواجش و بچه دار شدنش و تا میانسالی اش را در داستان می بینیم و روی شخصیت کیمیا خیلی تاثیر گذار بوده است. خیلی از اتفاقات زندگی کیمیا به کمک نرگس را می بینیم و در داستان رقم میخورد.

چقدر سریال کیمیا توانسته جایگاه خودش را بین مخاطبان پیدا کند؟

خیلی، خدا راشکر مردم دوست دارند ، من بازخورد مردم را که بیرون می بینم ، مردم سریال کیمیا را دوست دارند و با سریال ارتباط برقرار کردند و اینکه به هر حال هر کاری یک ضعف هایی برای خودش دارد ولی خدا رو شکر می کنم که کیمیا اینقدر نقاط مثبتی دارد، نقاط قوتی دارد که حالا بیشتر جایگاه مثبت پیدا کرده تا اینکه منفی باشد.

بهترین خاطره تون در جریان فیلم برداری سریال کیمیا را بفرمایید؟

بهترین خاطره که در واقع میتوانم بگویم که سراسر سریال کیمیا،خاطره شیرین بوده و من هیچ خاطره تلخی واقعا در ذهنم نیست و اینقدر گروه حرفه ای بودند،اینقدر با هم دوست بودند، اینقدر من و مهراوه شریفی نیا با هم دوست و رفیقیم که از صبح که می رفتیم سر صحنه همش خاطره خوب بود تا شب. سراسر کار خوبی بود و هیچ منفی یادم نمیاد. اگر بپرسند بهترین خاطره چیست، می گویم کل سریال بهترین خاطره زندگی من بوده و من نمی توانم بگویم فلان روز فلان اتفاق افتاد. کلا سراسر برای من خاطره بود.

با توجه به اینکه این سریال 3 فصل دارد و قبل انقلاب بوده و بعد هم 8 سال دفاع مقدس و الان هم فصل سوم شروع شده و مردم به این بخش انقلابش یک سری نقدهایی بهش وارد بود که بهتر از این باید صحنه های انقلاب به تصویر کشیده می شد،مخصوصا واقعه خرمشهر. نظر شما به عنوان یک بازیگر که حالا خودتون در این سریال هستید چیست؟

از اینکه بخواهیم این صحنه را بهتر به نمایش بکشیم یا عینا بخواهیم کل مستندش را بازسازی کنیم، قطعا نمی شود. واقعا چنین امکانی وجود ندارد. بخاطر اینکه ما نه برای این کار شهرکی داریم ،ما شهرکی داریم برای دهه 20-30 که سریال شهرزاد در آنجا کار شده ولی برای تهران دهه 50 واقعا هیچ شهرک و هیچ امکاناتی نداریم که بخواهیم یک صحنه ای را عینا مستندش را بازسازی کنیم. پس این امکان وجود ندارد و اگر نقصی در پردازش به این داستان وجود دارد ، به نبود امکانات برمی گردد، نه اینکه کارگردان ما توانایی این کار را نداشته باشد، نه اینکه نویسنده ما خوب ننوشته باشد. به امکاناتی که وجود دارد و ما نمیتوانیم دهه پنجاه را بازسازی کنیم برمی گردد چون امکانات محدود است، هیچ خیابانی نداریم که اتفاق در آن رخ داده شود. تا آنجایی که در توان بوده و امکانات وجود داشته،به واقعیت نزدیک بوده و به نظر من هم قابل باور بوده مخصوصا بخش جنگ ما، مخصوصا بخش خرمشهرو… واقعا زحمت کشیدند. واقعا 6 ماه انرژی گذاشتند، خیابانها را تخلیه کردند، پل خرمشهر را بستند و اتفاقاتی که در حد امکانات خودشان بوده و واقعا به نظر من به صحنه کشیدن این جور اتفاقات تاریخی کار آسانی نیست که به این راحتی بخواهیم از دور بشینیم و قضاوت کنیم. به نظر من به جای اینکه بخواهیم قضاوت کنیم که بگوییم خوب بود یا بد، بیشتر باهاش همزاد پنداری کنیم . کاشکی یاد بگیریم به هر مسئله ای این مدلی نگاه کنیم.

کدام نقش تان را در این چند ساله که هم کار تئاتر می کنید و هم کار بازیگری می کنید، بیشتر دوست دارید؟

مسلما نقش نرگس در سریال کیمیا را از همه کارهایی که تا حالا بازی کردم،بیشتر دوست دارم.

واقعا خیلی توانستید خودتون باهاش ارتباط برقرار کنید؟

بله، خیلی زیاد. بخاطر اینکه دو سال من با آن شخصیت زندگی کردم. از 15-16 سالگی تا 47 سالگی با این شخصیت زندگی کردم و با آن شخصیت بزرگ شدم بخاطر همین خیلی دوستش دارم و خیلی برای من جایگاه ویژه ای دارد. غیر از آن یک شخصیت دیگه ای بازی کردم به اسم مریم در فیلم چهار سو که مریم شخصیتی بود که واقعا دوستش داشتم و باهاش همزاد پنداری می کردم ولی در اولویت زندگی ام تا به امروز، نرگس جایگاه ویژه ای دارد.

در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هم حضور دارید؟

خیر، بخاطر اینکه متاسفانه ما تا دو ماه پیش تصویر برداری داشتیم و اصلا تایمی که بخواهیم در پروژه دیگری حضور داشته باشیم نداشتیم و بعد از سریال کیمیا فقط یک فیلم برای جشنواره عمار کار کردم که در آنجا جایزه بهترین بازیگری زن را گرفتم.

تا حدودی درباره نقش تان که در جشنواره عمار برگزیده شد ،توضیح بدهید؟

کاری به اسم هنگامه بود که من شخصیت هنگامه را بازی می کردم، زنی بود که شوهرش مدافع حرم بود و باردار است و یک سری اتفاقات در زندگی اش می افتد. در واقع یک روز از زندگی این زن و شوهر را به تصویر کشیده بود که خدا رو شکر جایزه بهترین بازیگری زن را گرفتم و خیلی دیده شد و خیلی داورها نظر مثبتی به این فیلم داشتند و خدا را شاکرم.

نظر تون درباره جشنواره عمار چیست؟ با توجه به اینکه امسال ششمین سالگردش بود.

والله من تا قبل از این اصلا جشنواره عمار کار نداشتم و شرکت نکرده بودم. کاری هم ندیده بودم که بگویم رفتم جشنواره عمار و کار دیدم ولی سر این مسئله واقعا دیدم عوض شد،جشنواره خوبی بود و جشنواره عمار جایگاه خودش را در کشور پیدا کرده است. اگر واقعا کاری که فیلم نامه اش را دوست داشته باشم، باز هم به بنده پیشنهاد شود، کار می کنم.

صحبت پایانی را بفرمائید؟

از تک تک عوامل کیمیا تشکر می کنم امیدوارم مردم با قضاوت های درستشون خستگی را از تن تک تک هنرمندان این سریال در بیاورند چون واقعا زحمت کشیدند.

اخبار مرتبط

 1. محمد علیزاده مهمان خندوانه شد - 30,307 بازدید
 2. بزرگترین نمایشگاه ” بهشت و جهنم” در استان البرز برگزار شد+عکس - 6,514 بازدید
 3. بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سریال تنهایی لیلا + عکس - 5,758 بازدید
 4. اصحاب هنر و ادبیات از مهمترین عوامل تولید فکر و فرهنگ در یک جامعه است / از راه نویسندگی درآمدی کسب نکردم - 5,731 بازدید
 5. پشت صحنه سریال شهرزاد - 5,504 بازدید
 6. روایتی هنرمندانه از امام هشتم/ از ˝قدمگاه˝ تا ˝ضامن آهو˝ فرشچیان - 5,383 بازدید
 7. اسامی آثار بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم فجر ۳۶ اعلام شد - 5,051 بازدید
 8. آغاز سریال 100 قسمتی «کیمیا» از مهر + عکس‌های گرجستان - 5,045 بازدید
 9. تشییع پیکر مرحوم علی طباطبائی - 4,821 بازدید
 10. سینمای ایران، سینمای هنری نیست/ با وجود مردم، بازیگران مطرح می شوند - 4,783 بازدید
 11. نمایش سنتی پرده خوانی “معرفی جاذبه های تاریخی شهر کرج” برگزار شد+عکس - 4,332 بازدید
 12. کاریکاتور/از سهل انگاری جناب خوان تا ویزیت دکتر!!؟؟ - 4,284 بازدید
 13. شب یلدا بهانه ای برای باهم بودن - 4,202 بازدید
 14. نقد و بررسی کتاب “پرنیان” در فرهنگسرای الغدیر شهریار برگزار شد+عکس - 4,149 بازدید
 15. «شاهزاده روم» و «پینوکیو» به بخش خارجی جشنواره نوجوانان رفتند - 4,092 بازدید
 16. کاریکاتور/13 آبان؛ روز فریاد مرگ بر آمریکا - 3,998 بازدید
 17. نوشتن مانند نقاشی است باید همه پیرامون را به تصویر کشید - 3,885 بازدید
 18. نقاشی دیواری، هنر شهرآرایی - 3,855 بازدید
 19. نمي توان بوسيله هنر كسب درآمد كرد/ نويسنده نسبت به كارهايش حكم يك مادر را دارد - 3,842 بازدید
 20. علی طباطبایی بازیگر جوان به سوی خانه‌ ابدی‌ تشییع شد - 3,809 بازدید
 21. استفاده از ترانه «تولدت مبارک» برای همگان رایگان شد - 3,764 بازدید
 22. ترکیب دستاوردهای معماری مدرن و کیفیت فضایی معماری گذشته - 3,738 بازدید
 23. مریم قهرمانی:امیدوارم روزی برسد که «مذهب» را از «فرهنگ و هنر» تفکیک کنیم/من واقعاً ولنگاری فرهنگی در استان البرز احساس نمی کنم - 3,696 بازدید
 24. عکس های دیدنی طبیعت از قاب دوربین هنرمند البرزی - 3,634 بازدید
 25. عکس های دیدنی “قاب تنهایی” هنرمند البرزی - 3,621 بازدید
 26. وقتی کودکان جنگ در دنیای رسانه را نقاشی می‌کنند! - 3,594 بازدید
 27. هشت سال دفاع مقدس به روایت تصویر - 3,588 بازدید
 28. نیکی کریمی در پشت صحنه سریال ˝سرزمین کهن˝ / عکس - 3,267 بازدید
 29. جواد رضویان با برنامه ˝سه شو˝ به تلویزیون می‌آید - 3,243 بازدید
 30. حضور در فیلم محمد رسول الله، رایحه ای که زندگی من را دگرگون کرد/ تاثیر کارفرهنگی خیلی بالاتر از هزاران سخنرانی است - 3,186 بازدید
سانس های سینما پرشین
1 10 الی 12
2 16 الی 18

لونه زنبور

کارگردان: برزو نیک نژاد

سانس های سینما هجرت
1 10:30الی 12:30
2 16 الی 18

لونه زنبور

کارگردان: برزو نیک نژاد

سانس های سینما ساویز
1 11 الی 13
2 15 الی 17

لونه زنبور

کارگردان: برزو نیک نژاد

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغ شما

تبلیغات